1 komentarz

Akta postaci: Argus Panoptes.

Niniejszy wpis jest spisaną in-universe historią\aktami mojej postaci do kroniki Maga: Przebudzenie, która się coraz bardziej rozkręca 😀

***

Akta Konsylium w Toronto, skrótowy wypis

Folder: Argus Panoptes

Prawdziwe imię i nazwisko: Dimitrios Petrides, legalnie zmienione na Francis Donner

Data urodzenia: 23 marca 1977

Znane aliasy:

– – – dostęp zastrzeżony – – –

– – – podaj uprawnienia – – –

Czarna Zasłona, Arestor [kod dostępu: **********]

 • Albert Stoneblood (spalony, patrz folder AP\6\AU\1999)
 • Kevin Taylor (aktywny, przykrywka: przebywa w więzieniu stanowym za przemyt i wielokrotne zabójstwo, patrz folder: AP\1\CA-ON\2001)
 • Desmond Zecks (spalony, patrz folder AP\10\US-MN\2003)
 • Bruce Wilkinson (aktywny, przykrywka: status zaginionego na poziomie stanowym, patrz foldery AP\2\US-KY\2004 do AP\4\US-KY\2005)
 • Christopher Mitchell (aktywny, przykrywka: w śpiączce od sześciu lat, patrz foldery AP\3\NZ\2006 do AP\9\NZ\2007)
 • Francis Connely (spalony, poszukiwany w USA międzystanowym listem gończym od 2008. Dalsze informacje w katalogu kar dyscyplinarnych, folder AP1\13\THY\23)
 • bliżej nieokreślona liczba aliasów tymczasowych

Znana rodzina:

 • Vasilis Petrides legalnie zmienione na Walter Donner, ojciec, Lunatyk, zm. 1997
 • Catherine Malis, matka, Przebudzona. Zaginiona
 • starszy brat, brak danych poza tym, że Argus nigdy nie dowiedział się o jego istnieniu

Znane powiązania:

 • Strażnicy Zasłony, konsylium Toronto, przełożony [utajnione, podaj kod dostępu: **********] -> Arestor.
 • Wydział Antropologii Uniwersytetu w Toronto
 • [usunięto]

Status: aktywny, ostatni raport nadesłany: 21 grudnia 2012, Londyn, UK

Znane kontakty: brak danych

Komentarz: Panoptes jest dziką kartą. Wyrachowany i bezwzględny kiedy trzeba, szybko traci cierpliwość, kiedy przychodzi do walki. Każde śledztwo dotyczące jego dzieciństwa i lat nastoletnich niczego nie wykazało, podobnie brak jest dokładnych danych na temat jego rodziny do 1987, kiedy emigrowali z Grecji. Panoptes miał kilka wpadek we wczesnym okresie pracy dla Strażników, za które kilkukrotnie był degradowany. Obecnie brak danych na temat działań Argus innych, niż jego własne raporty czyni go jednym z bardziej efektywnych agentów niskiego szczebla dostępnych Konsylium. A raczej czyniłoby, gdyby był na miejscu częściej, niż raz, dwa razy do roku. Panoptes nie spędza w jednym miejscu więcej, niż miesiąc, za wyjątkiem sytuacji, kiedy znajduje, lub zostaje mu wskazane przez przełożonych, coś czemu należy poświecić uwagę. Podczas piętnastu lat służby, w tym 13 lat pracy dla Strażników Panoptes zgromadził imponującą i niepokojącą kartotekę wyeliminowanych celów, według niektórych sięgającą kilkudziesięciu zabójstw. W jaki sposób Panoptes nie zamienił się do tej pory w niezrównoważonego osobnika, nikt nie jest pewien. Mężczyzna nie wykazuje ambicji w zakresie rozwoju osobistego  oraz awansu w szeregach Zakonu, wydaje się być całkowicie usatysfakcjonowany wypełnianiem swoich obowiązków. Jego znaczne, w trudach zdobywane doświadczenie czyni z niego znakomitego specjalistę do zadań terenowych.

Znana historia: [dostęp utajniony, podaj kod dostępu: **********]

Argus Panoptes pojawia się w aktach dopiero z dniem Przebudzenia, w 1997 roku, które nastąpiło jako metoda na poradzenie sobie z szokiem związanym ze śmiercią ojca, w niewyjaśnionych okolicznościach. Badania wstępne wykazały aktywność magii, możliwe, że Vasilis i jego syn byli z jakichś względów ścigani mistycznie. To mogłoby być powodem ucieczki Petridesów z Grecji, kiedy Argus miał 10 lat. Po przybyciu do Kanady, Vasilis Petrides zmienił imię na Walter Donner, natomiast imię syna na Francis Donner i zatrudnił się jako pracownik naukowy na Wydziale Antropologii Toronto. Uzyskana stamtąd historia wskazuje na długoletnią pracę Vasilisa na terenie basenu Morza Śródziemnego, poświęconą badaniu mitów i powiązań kulturowych, podążając tropem Frazera. Prace Petridesa wskazują jednak na to, że wiedział o istnieniu Przebudzonych, po czym można wnioskować, że był co najmniej Lunatykiem. Niedobór danych na temat mistycznej genealogii Vasilisa nie pozwala określić, czy był Proximusem. Obie opcje są możliwe, ponieważ matką Panoptesa jest Przebudzona, co jest jedyną bezpośrednią i jednoznaczną odpowiedzią, jaką uzyskaliśmy od konsylium ateńskiego (ich powiązania z Eutanystami mogą za tym stać, jednak to niepotwierdzone przypuszczenia). Dalsze potwierdzenia Przebudzenia Catherine Malis-Petrides płyną już z naszych własnych doświadczeń. Niestety, kobiety nie udało się zwerbować do żadnego z Zakonów, a w 1989 wszelki ślad po niej zaginął (śledztwo nigdy nie zostało oficjalnie zakończone).

Badania Petridesa seniora sprowadziły na niego uwagę Proroków, jednak nasi agenci nie byli w stanie ich przechwycić. Pomimo tego, Petrides pozostawał aktywny, chociaż porzucił pracę na uczelni w 1990 aby wykorzystując kontakty z archeologami kanadyjskimi oraz starymi znajomymi z Grecji założyć gabinet osobliwości, który odniósł umiarkowany sukces, zbierając artefakty greko-romańskie powiązane z mitami i ówczesnym mistycyzmem. Żaden z przedmiotów nie miał faktycznej mocy, więc Konsylium pozostawiło mężczyznę w spokoju, rzucając jedynie okiem, czy Prorocy nie byli aktywni w tym terenie. Dimitrios pomagał ojcu, samemu wykazując pewien poziom świadomości istnienia magii, jednak jego Przebudzenie przyszło dopiero kilka lat później, kiedy miał dwadzieścia lat.

Panoptes szybko został przyjęty pod zwierzchnictwo Arestora, Morosa ze Strażników Zasłony. Panoptes wykazywał jedynie umiarkowany talent magiczny i bardzo powoli rozwijał znajomość Arkan, jednak umiejętnie wykorzystywał to, co umiał, dzięki czemu wbrew przeciwwskazaniom pozostałych Arestor między 1997 a 1999 przeprowadzał próby Panoptesa, z których młody Argus wyszedł zwycięsko. Historia operacyjna jest zawarta w stosownych aktach.

Panoptesowi nigdy nie powiedziano o jego matce, ani jej Przebudzeniu ani zaginięciu, a on sam nigdy nie drążył zagadnienia, skupiając się na tym, czego od niego oczekiwano. Przełożeni szybko zdali sobie sprawę, że surowa natura Panoptesa nie czyni go materiałem na specjalistę od infiltracji, więc był szkolony na zabójcę, w czym zdał się odnaleźć swoje powołanie.

Przełom nastąpił w roku 2007, kiedy Argus zniknął z naszego radaru podczas pobytu na Krecie. Pojawił się, odmieniony, rok później, w sposób, który można jednoznacznie określić jako wpływ Dziedzictwa. Panoptes wrócił najwyraźniej przekonany o tym, że odbieranie życia jest bardzo proste i właśnie dlatego każde zabójstwo musi mieć swój cel i swój powód. Dopóki ideologia Tnących Nici nie stanie w opozycji wobec tego, czego oczekujemy od Panoptesa, nie ma powodu, by się przejmować. Być może znalezienie osobistej motywacji pchnie go do skupienia na rozwoju wewnętrznym i zakończenia własnych spraw (śledztwo dot. jego matki pozostanie otwarte dopóki sam Panoptes nie uzna za stosowne domknąć tego rozdziału swojego życia.).

Reklamy

One comment on “Akta postaci: Argus Panoptes.

 1. […] gracz mój który prowadzi tą podstać, wrzucił akta na swojego bloga. Gorąco polecam, jako że są stylizowane in-character i naprawdę dużo mówią o tym tajemniczym […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: