4 Komentarze

Nazywam się Mallear Ferrus…

Jakiś czas temu razem z Qendim, Altherem, Sethem i Troyem zaczęliśmy kampanię WarHammera 40k, a konkretnie: Dark Heresy. System jest na tyle interesujący, że można o nim pisać w nieskończoność, co udowadnia każdego dni 4chanowe /tg/. Nadszedł czas, abym podzielił się wrażeniami z gry, stopniowo.

W niniejszym wpisie, przedstawię Dramatis Personae, bez tego żaden spektakl nie może się przecież obejść.

Mitras: prowadzony przez Setha psionik i biomanta, do tego pochodzący z tak zwanego Dzikiego Świata, gdzie your standard issue lasgun uchodzi niemalże za cud techniki. Sądząc po ostatnich wydarzeniach, potencjalny mózgowiec drużynowy jest debilem dorównującym w tej kwestii nawet mojej postaci, o której nieco później. Nie można też zapomnieć o tym, ze facet widział samego Imperatora, jako zwieńczenie treningu psycherskiego. Sam fakt, że nie został zjedzony świadczy o tym, że może jeszcze wyjdzie na ludzi. Zwłaszcza, że jak na dzikusa przystało, jest wielki, tak na oko dwa metry i 115 kilo żywej masy i wytatuowany jak stary ganger.

Stig: wygadany arbitrator Troya, którego najskuteczniejszą bronią jest makaron nawijany na uszy, co, biorąc pod uwagę śmiesznie niskie statsy naszego drużynowego sędziego Dredda jest jego jedyną szansą na przeżycie. Jego dziewczę, Solaria (uroczy NPC, który przylepił się do drużyny i jest Stigowym popychadłem i towarzyszką) zapewne potwierdzi, że co jak co, ale mielenie jęzorem Stigowi wychodzi genialnie. I neguję wszelkie pogłoski, jakoby reszta drużyny ich podglądała, kiedy myślą, że są sami. Warto dodać, ze Stig do kompanii dołączył jako młody chłopak, można by pomysleć, że świeżo po arbitratorskiej akademii czy czymś tam.

ojciec Augustus Apollinus: z początku brat Redemptorysta, pochodzący z Pustki kurdupel ganiający z flamerem przewieszonym przez ramię. Chyba tylko dzięki niezwykłemu uśmiechowi losu dożył wieku ponad 60 lat, pomimo tego, ze niemalże nigdy nie rozstaje się ze swoim miotaczem ognia i kanistrami paliwa do tej słodkiej zabawki. Ostatnio po długim treningu, powrócił do nas jako Czarny Kleryk, czyli ktoś, kto jest gotów cię spalić za złe mrugnięcie okiem na dźwięk słowa „Imperator”. Oczywiście przesadzam, ale w drużynie z psionikiem, który może sobie pozwolić na lekceważenie etykiety imperialnej i coraz bardziej szurniętym gwardzistą, może być ciekawie.

starszy sierżant Mallear Ferrus: moja postać. Pochodzący z jednego z potężniejszych rodów szlacheckich gwardzista, który realizuje rodzinną tradycję wojskową. Aspirujący do otrzymania patentu oficerskiego mężczyzna, oszpecony blizną wojenną, w dodatku niewiele mniejszy od Mitrasa. Jak sam lubi o sobie mysleć, strzelał z każdej broni, jaką potrafi sobie wyobrazić średnio zorientowany mieszkaniec Światów Granicznych oraz kilku takich, o istnieniu których wielu ludzi nie ma najbledszego nawet pojęcia. Przeżył solidnego mindfucka związanego z katastrofą i masakrą na planecie Mara V, trenował z prawdopodobnie najlepszą kompanią Gwardii Imperialnej i pomimo to ma cholernego pecha do kości w przypadku testów Siły Woli… Dlatego też jest na bardzo dobrej drodze do sfiksowania. Ale przynajmniej jest niezrównany w walce.

Reklamy

4 comments on “Nazywam się Mallear Ferrus…

  1. Sympatyczny opis. Ciekawe co w nim się zmieni po Tattered Fates xD

  2. […] zachowania, manieryzmów i tym podobnych rolplejowych dupereli. Skutkiem tego turlania, powstał Mallear, Gwardzista Wysokiego Rodu z paskudną mordą. Wierzcie lub nie, ale on powstał jeszcze bardziej […]

  3. […] przykładem jest Mallear Ferrus z kampanii Dark Heresy, o którym pisałem wcześniej. Ta jednak postać została w całości wyturlana wedle wskazówek zawartych w podręczniku, więc […]

  4. […] przykładem jest Mallear Ferrus z kampanii Dark Heresy, o którym pisałem wcześniej. Ta jednak postać została w całości wyturlana wedle wskazówek zawartych w podręczniku, więc […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: